zlote technikum perspektywy 1 srebny medal ranking rzeszow technikum fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
  • Sukces ZSKU

ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA

swiecNasza szkoła po raz kolejny aktywnie uczestniczyła w akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” , której inicjatorem jest konsulat RP we Lwowie, Polskie Radio Lwów, a koordynatorem tej wielkiej społecznej akcji Telewizja Rzeszów. Za pieniądze zebrane podczas kwesty przeprowadzonej w szkole przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wśród uczniów, nauczycieli i pracowników zebrano 255 złotych. Za kwotę tę zakupiliśmy 300 białych i czerwonych zniczy, które zostały dostarczone 23.10.2017r. pod siedzibę TVP Rzeszów, gdzie młodzież m.in. naszej klasy mundurowej pomagała w ich załadunku. Zostaną one następnie zawiezione do Lwowa, gdzie rozbłysną 1 listopada tysiącami Światełek Pamięci na Cmentarzu Łyczakowskim, a także na polskich grobach m.in. w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie, Niżankowicach i innych miejscowościach. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie akcji. Koordynatorzy akcji: Małgorzata Ząbczyk, Piotr Kustra 

img 1098W dniu 14.10.2017 Nasza Szkołę wizytował Dyrektor Biura do Spraw Proobronnych MON Pan Waldemar Zubek oraz Szef WKU ppłk dypl. Janusz Kwiecień wraz z kpt. Konradem Radzikiem. Wizyta była związana z realizacją przez Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych”. W trakcie pobytu Dyrektor zapoznał się z formą prowadzenia zajęć edukacji wojskowej jaką tego dnia zaprezentowali żołnierze instruktorzy z 21 daplot w Jarosławiu. Podczas spotkania gości z Dyrektorem Szkoły mgr Bogdanem Rączym oraz przedstawicielem 21 dywizjonu artylerii przeciwlotniczej st. chor. szt. Robertem Mazurakiem, poruszano bieżące tematy dotyczące realizacji programu.

Więcej : http://rzeszow.wku.wp.mil.pl/pl/5386_39303.html

641399805Targi Kolejowe TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego, odbywające się w cyklu dwuletnim w Gdańsku. Przez 4 dni targowe prezentowany był aktualny poziom rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. Targi TRAKO to doskonała okazja do promowania transportu szynowego (kolej i tramwaj), spedycji i logistyki kolejowej, prezentacji najnowszych technologii, a także spotkań w środowisku branżowym.

zakladakaBIBLIOTEKA SZKOLNA OGŁASZA KONKURS NA BIŻUTERIĘ KSIĄŻKOWĄ – ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

 

REGULAMIN KONKURSU

ORGANIZATOR  Biblioteka szkolna.

CELE KONKURSU

1.Rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.

2.Pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej uczniów.

3.Promocja biblioteki, książki i czytelnictwa.

4.Współpraca biblioteki z nauczycielami i wychowawcami.

5.Rozbudzenie świadomości poszanowania książek.

6.Popularyzacja literatury.

 

dsc 0308Dzień Edukacji Narodowej 2017

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodwej w ZSKU został przygotowany przez P. Elżbietę Orszulak.

 

 

 

 

 

 

IMG 1640W dniu 12.10.2017r. uczniowie klas:1L,1TBR,3TG mieli okazję wziąć udział w prelekcji doktora  Rafała Sztembisa znanego bardziej jako "kapitana Stenta".Zaproszony gość  jest kardiologiem i pracuje w Rzeszowskiej Pracowni Hemodynamiki. Na co dzień ratuje zawałowców wprowadzadzając do krwiobiegu stent przypominający sprężynkę, który udrażnia zatkane naczynie.To on jako pierwszy w Polsce wydał komiks dla pacjentów po zawale serca mówiący o tym,że zmiana złych nawyków i zdrowy styl życia mogą zdziałać cuda. Doktor Sztembis ma świetny kontakt z młodzieżą ostatnio wydał płytę,której przekazem jest uświadomienie młodym ludziom jakie mogą być skutki życia w biegu i niedbania  o siebie - jednym słowem super muzyczna profilaktyka.

konkurs fotograficzny 300x188Atrakcyjne nagrody rzeczowe, kurs fotograficzny, udział w wystawie, publikacja zdjęcia w konkursowym kalendarzu przygotowano dla uczestników konkursu fotograficznego FOTKA Z POGRANICZA. Wystarczy tylko przesłać zdjęcie o dowolnej tematyce wykonane na terenie pogranicza polsko-słowackiego i przesłanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół średnich, ma na celu promocja najciekawszych miejsc pogranicza polsko-słowackiego oraz zmotywowanie młodzieży do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu. Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie oraz partner słowacki Obcianske Zdruzenie SPEKTRUM-VYCHOD. Przygotowywany jest w ramach mikroprojektu pt. NOWY WYMIAR EDUKACJI współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Zgłoszenia prac będą przyjmowane do 31 października 2017 r.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronach
internetowych:
www.wsie.edu.pl
www.nowywymiaredu.wsie.edu.pl

Do pobrania:
Pobierz plik (informacja o konkursie.doc)informacja o konkursie[załacznik]29 kB

MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE

20170929 134158Dnia 29.09.2017 roku razem z grupą uczniów z profilu technik transportu kolejowego pojechaliśmy na Międzynarodowe Targi Gdańskie Trako 2017. Na miejsce dotarliśmy pociągiem. Na targach wzięliśmy udział w spotkaniu z przedstawicielami spółek PKP Intercity, PKP Cargo, PKP PLK a także Urzędu Transportu Kolejowego. Dzień kariery, w którym wzięliśmy udział, trwał od 10 do 16. Po spotkaniu, mieliśmy czas na samodzielne zwiedzenie targów. Swoje stoiska na Trako mieli m.in. Bombardier, Pesa, PKP a także wiele innych. Uważam, że warto było znieść trudy podróży i nieprzespaną noc, aby tak wiele zobaczyć.

 

KTO CZYTA KSIĄŻKI, TEN ŻYJE PODWÓJNIE
Umberto Eco

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

BIBLIOTEKA ZAPRASZA!


DSC 0679Biblioteka Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, dzięki dotacji otrzymanej  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wzbogaciła się o kilkaset tytułów nowości wydawniczych. Wszystkie zostały opracowane i wyeksponowane w widocznym miejscu. Zakupione książki to: powieści, literatura młodzieżowa, poezje, lektury, sensacja, fantastyka, książki o tematyce sportowej, przewodniki, pamiętniki oraz poradniki z  różnych dziedzin.

Zachęcamy uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do korzystania z naszego księgozbioru.

Książki czekają! Zapraszamy uczniów do udziału w licznych konkursach i akcjach czytelniczych!

Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

Wisława Szymborska


Biblioteka jest czynna
od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00,
w soboty i niedziele 8:00 – 13:00.

Serdecznie zapraszamy!

UWAGA   ZMIANA TERMINU ZBIÓRKI do 23.10.2017r

swiatelko 2017

logo projekt

Opis projektu „Angielski w wydaniu maltańskim”

Projekt „Angielski w wydaniu maltańskim” realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie od 01.09.2017 do 31.10.2018 jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu: „Ponadnarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej”nr PO WERSE- 2017-1-PL01-KA101-037351.

Dofinansowanie projektu z UE: 43 082,23 PLN

Z analizy potrzeb ZSKU wynika, że mając na uwadze podniesienie jakości pracy w szkole, nacisk należy położyć na doskonalenie umiejętności językowych nauczycieli i uczniów w zakresie języka angielskiego, rozwijanie sieci kontaktów międzynarodowych oraz wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania w szczególności z uczniem słabym. W ramach niniejszego projektu ZSKU planuje wyjazdy na 2-tygodniowe 40-godzinne kursy metodyczno-językowe z zakresu języka angielskiego do szkoły językowej na Malcie. W wyjazdach weźmie udział 4 nauczycieli języka angielskiego.

więcej >>>

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu