zlote technikum perspektywy 1 srebny medal ranking rzeszow technikum fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
  • Sukces ZSKU

16 czerwca 2015 roku, po raz trzeci w Rzeszowie, z inicjatywy Okręgu Podkarpackiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. O godzinie 11.00 reprezentanci starszego i młodego pokolenia złożyli kwiaty pod Pomnikiem Ofiar  Niemieckich Obozów Koncentracyjnych na cmentarzu Wilkowyja. O 12.00 rozpoczęła się Msza Swięta w intencji pomordowanych i ocalonych z zagłady pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Kazimierza Górnego w kościele p. w.  Św. Krzyża w Rzeszowie.Następnie uczniowie z naszej szkoły przedstawili program słowny obejmujący teksty tych, którzy zaznali nieludzkiego traktowania w obozach zagłady. Program muzyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie. O 14.00 rozpoczęło się spotkanie mięzypokoleniowe  byłych więźniów obozów z władzami miasta, młodzieżą i zaproszonymi gośćmi w Sali Sesyjnej Ratusza i my -młodzi mieliśmy wyjątkową możliwość posłuchać wspomnień ocalonego z pierwszego transportu do obozu Auschwitz - pana Stanisława Szpunara.

Ten wspólnie spędzony czas na pewno jest zaszczytnym zobowiązaniem dla nas- młodzieży, aby ocalićć od zapomnienia okrutny czas i przekazać następnym pokoleniom tradycję czczenia ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych.

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu