zlote technikum perspektywy 1 srebny medal ranking rzeszow technikum fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
  • Sukces ZSKU

slubstrzelcy

Uczniowie z X LO - Ślubowanie Strzeleckie

Rocznica śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli - organizatora ruchu strzeleckiego na Podkarpaciu, jak co roku staje się okazją do przyjęcia najmłodszych członków organizacji.
Warto podkreślić, iż jest to jedna z największych uroczystości tego typu w Polsce. Patronat honorowy nad obchodami objął podsekretarz stanu w Ministerstwo Obrony Narodowej prof. dr hab. Wojciech Fałkowski. W jego imieniu w uroczystościach uczestniczyła delegacja Biura do Spraw Proobronnych z udziałem dyrektora Biura Waldemara Zubka oraz jego zastępcy Magdaleny Rochnowskiej.

7 marca w 97. rocznicę śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli, uroczystości rozpoczęto oddaniem hołdu przed tablicą pamiątkową ZS "Strzelec" przy ul. 3-go Maja. Następnie mszę świętą w intencji strzelców odprawił ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba. W trakcie uroczystości przyrzeczenie złożyły Orlęta – najmłodsi przedstawiciele organizacji strzeleckiej.

Po ceremonii w kościele św. Krzyża nastąpił przemarsz na plac Farny, gdzie ponad 400 strzelców w obecności przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, władz państwowych, dowódców Wojska Polskiego, władz samorządowych i kościelnych oraz mieszkańców Rzeszowa złożyło przyrzeczenie. Dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Waldemar Zubek odczytał list wiceministra obrony narodowej prof. dr. hab. Wojciecha Fałkowskiego.

Głównym uroczystościom towarzyszyła ceremonia nadania pierwszych stopni oficerskich żołnierzom rezerwy i wręczenie odznaczeń. Artykuł z http://www.rp.pl/Rzad-PiS/160309355-Mlodzi-Strzelcy-ze-wsparciem-MON.html

Zdjęcia na NOWINY 24 http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/gal/9473979,obchody-97-rocznicy-smierci-plk-leopolda-lisakuli-w-rzeszowie-zdjecia,17198319,id,t,zid.html

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu