zlote technikum perspektywy 1 srebny medal ranking rzeszow technikum fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
  • Sukces ZSKU

tv rzeszow 10.05Po egzaminach gimnazjalistów przyszedł czas na pierwsze dla absolwentów tych szkół decyzje. Ruszył nabór do liceów i techników. Wybór jest spory a miejsc pod dostatkiem. A to znaczy, że niektóre szkoły mogą mieć potężne problemy ze skompletowaniem klas. Na Podkarpaciu jak się okazuje w coraz mniejszym stopniu dotyczy to szkół technicznych. Trwająca od kilku lat kampania „Podkarpacie stawia na zawodowców w końcu dała efekty. Po raz pierwszy od dawna więcej gimnazjalistów jest zdecydowana na szkołę techniczną czy liceum zawodowe niż na popularny ogólniak. Licea ogólnokształcące ciągle cieszą się dużym zainteresowaniem. Wielu kilkunastolatków uważa, że to najlepszy sposób na rozwijanie zainteresowań. A trzy lata nauki tutaj to dodatkowy czas na podjęcie decyzji co dalej. Dlatego na przykład dyrektor I LO ogólnokształcącego w Rzeszowie także i w tym roku jest absolutnie spokojny o rekrutację. Zainteresowanie szkołą już teraz jest duże.

Także dyrektorzy szkół technicznych uważają, że problemów z organizacją zaplanowanych klas nie będzie. Zawodowe i techniczne umiejętności są coraz bardziej cenne na rynku pracy. A to dla wielu młodych osób ważny argument w wyborze szkoły. Popularnością cieszą się też szkoły zawodowe - na przykład - te o profilu budowlanym. Czasu jest jeszcze sporo ale może się okazać że dostanie się do dobrego technikum może być tak samo trudne jak dostanie się do renomowanego liceum a czasem nawet trudniejsze. Stąd duże zainteresowanie na przykład klasami o profilu kolejarskim . Najlepsi mają szansę nie tylko na stypendia. Do 28 czerwca gimnazjaliści mogą złożyć podania w trzech wybranych szkołach. Ostateczny wybór potwierdzą między 15 a 25 lipca gdy oprócz świadectw będą już znane wyniki egzaminu gimnazjalnego.

więcej na http://rzeszow.tvp.pl/25278678/ruszyl-nabor-do-liceow-i-technikow

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu