zlote technikum perspektywy 1 srebny medal ranking rzeszow technikum fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
  • Sukces ZSKU

P112019224 listopada 2016 została zainaugurowana działalność szkolnego klubu PTTK „To tu, to tam”. W listopadowy rześki poranek ciekawa świata grupa młodzieży z klasy 2TG i 3TG, razem z opiekunami, wybrała się do grodu Kraka. Najpierw odwiedziliśmy legendarnego smoka, potem udaliśmy się na dziedziniec arkadowy i do Wawelskiej Katedry. Przewodniczka bardzo ciekawie przedstawiała najważniejsze fakty i daty, zaskakiwała nas nieznanymi wątkami z życia polskich królów, niespodziewanie zadawanymi pytaniami na temat Piastów czy Jagiellonów, zmuszała nas do aktywnego uczestnictwa w zwiedzaniu. Okazało się, że są wśród nas  prawdziwi znawcy, którzy na pytania dotyczące architektury, dynastii czy wydarzeń historycznych odpowiadali natychmiast i bezbłędnie! Z wawelskiego wzgórza udaliśmy się na ulicę Franciszkańską; pod słynnym papieskim oknem usłyszeliśmy, w jaki sposób Kraków dowiedział się, że kardynał Wojtyła został papieżem. Kolejnym punktem zwiedzania był najstarszy budynek Akademii Krakowskiej czyli  Collegium Maius. Tu przewodniczka podała kilka interesujących faktów dotyczących absolwentów Akademii oraz zbiorów, które mieszczą się w budynku Collegium. Następnie skierowaliśmy się do podziemi rynku na wystawę „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”. Dzięki barwnej opowieści naszej wspaniałej przewodniczki przenieśliśmy się do czasów, gdy po Rynku spacerował Kopernik -do czasów gdy Kupferhaus (tak nazywany był Kraków) rozbrzmiewał wieloma językami i był ważnym europejskim ośrodkiem handlowym. Po tylu wrażeniach przyszedł czas na krótki odpoczynek i sprawdzenie, co mają do zaoferowania krakowskie jadłodajnie. Zregenerowani ruszyliśmy Traktem Królewskim, oglądając po drodze świątynie, pomniki, place  a później  dotarliśmy na krakowski Kazimierz. O zmroku ta część miasta ma niepowtarzalną atmosferę i niezaprzeczalny urok. Ostatnim miejscem, które mieliśmy okazję zobaczyć podczas tej wycieczki, było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

P1120210P1120213P1120216P1120231

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu