zlote technikum perspektywy 1 srebny medal ranking rzeszow technikum fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
 • Sukces ZSKU

 dsc418815 grudnia 2016 roku w naszej szkole otworzyliśmy nowoczesną pracownię budowlaną. Realizacja tego działania była możliwa dzięki współpracy z Akademią Techniczną PPG Deco i programowi szkoleniowemu Kreatywna Szkoła Dekoral.Swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciele firmy Dekoral, Pan Kurator, emerytowani Dyrektorzy i Kierownicy zajęć praktycznych.Uczniowie z pierwszej klasy przygotowali skecz. Zobaczyliśmy Studio Dekoral i posłuchaliśmy rozmowy na temat oferty farb w wesołej wersji. Młodzież okazała ogromną radość i podziękowała za spełnione marzenie. Przedstawiciel Firmy otrzymał pamiątkową statuetkę, którą wręczamy dobrym znajomym ZSKU. Najpracowitsi uczniowie dostali dyplomy i upominki.

To były wyjątkowe tygodnie... planowanie, szpachlowanie, malowanie, dobieranie kolorów ... Uczniowie technikum budowlanego i monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, pod kierunkiem instruktorów, zmienili całkowicie wygląd sali 202. Teraz będziemy uczyć się w nowoczesnym wnętrzu z wyjątkową tablicą i wieloma pomocami.

 

W Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie wyremontowano i wyposażono kolejną pracownię. Stało się to w ramach programu partnerskiego z Firmą PPG Deco Polska "Kreatywna Szkoła Dekoral". Dzięki pomysłowości nauczycieli oraz kreatywności młodzieży powstała ciekawa
i nowoczesna pracownia. W dniu 15 grudnia 2016 r. dokonano uroczystego jej otwarcia.
W uroczystości wziął udział pan wicekurator Stanisław Fundakowski oraz przedstawiciel Firmy pan Stanisław Trela. Koordynatorem trzyletniego programu współpracy z Firmą jest kierownik szkolenia praktycznego pani Elżbieta Szafran. Firma Dekoral przekazała materiały na remont sali 202.

Pan dyrektor Bogdan Rączy podziękował Firmie za współpracę a młodzieży i instruktorom za przeprowadzenie prac renowacyjnych. Przedstawił plan rozwoju szkoły i zainteresowanie młodego pokolenia szkolnictwem zawodowym. Przypomniał, że na rynku pracy są poszukiwani pracownicy,
a my dajemy możliwość ich kształcenia na najlepszych materiałach i w nowoczesnych pracowniach szkolenia teoretycznego i praktycznego. Dlatego, jako szkoła odpowiadamy na potrzeby rynku, otwierając nowe kierunki np. kolejowe. ZSKU to szkoła z tradycjami, która 3 czerwca 2017 r. będzie świętowała 55- lecie. Pan kurator Stanisław Fundakowski przedstawił zmiany, jakie zostaną wprowadzone w szkolnictwie zawodowym. Od nowego roku szkolnego, zamiast zasadniczych szkół zawodowych, powstanie szkoła branżowa pierwszego i drugiego stopnia. Na ostatnio zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy konferencji zwracano uwagę na główne trendy w szkolnictwie zawodowym, czyli współpracę ze środowiskiem, pracodawcami i sponsorami. Obszar ten jest bardzo ważny a przez ZSKU zauważony i realizowany. Szkolnictwo dualne polega na powiązaniu z rynkiem pracy. Statystyki pokazują, że najbardziej poszukiwanymi pracownikami są absolwenci szkół zawodowych oraz techników.

Pani Elżbieta Szafran: Akademia Techniczna PPG Deco wytypowała do programu "Kreatywna Szkoła Dekoral" 20 szkół z terenu Polski. W grupie tej znalazła się również nasza szkoła. Akademia zapewnia szkole nieodpłatną możliwość poszerzania kwalifikacji uczniów oraz nauczycieli w ramach szkoleń praktycznych i teoretycznych z zakresu aplikacji materiałów dekoracyjnych i budowlanych. Szkolenia przeprowadzane są przez wykwalifikowanych trenerów Akademii. Młodzież bardzo chętnie pracowała przy remoncie sali. Mieli możliwość pracy na najlepszych materiałach a rezultaty zaangażowania będzie można długo podziwiać.

Pan dyrektor Bogdan Rączy podziękował panu Stanisławowi Treli - przedstawicielowi Firmy Dekoral i wręczył pamiątkową statuetkę. Pan Trela wręczył panu dyrektorowi Certyfikat potwierdzający udział w projekcie "Kreatywna Szkoła Dekoral", który będzie trwał trzy lata.

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy poświęcili najwięcej czasu na pracę przy renowacyji: Paweł Bąk, Damian Delikat, Paweł Sagan oraz Radosław Szczypek. Otrzymali oni dyplomy i upominki.

Młodzież również podziękowała Firmie i przedstawiła krótki skecz dotyczący bogatej palety farb firmy Dekoral.

Na koniec części oficjalnej pan dyrektor oraz przedstawiciel firmy - pan Stanisław Trela przecięli wstęgę i wprowadzili gości do pracowni patronackiej. Przygotowany był również tort ozdobiony elementami malarskimi.

 

 • _dsc4156
 • _dsc4183
 • _dsc4186
 • _dsc4188
 • _dsc4198
 • _dsc4215
 • _dsc4227
 • _dsc4228
 • _dsc4232
 • _dsc4236
 • _dsc4244
 • dscn4943 1024x768
 • dscn4944 1024x768

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu