zlote technikum perspektywy 1 srebny medal ranking rzeszow technikum fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
  • Sukces ZSKU

nabor nowy

Youtube - ZSKU

Youtube - MdM

Newsletter


DSC0272226 listopada w internacie miał miejsce turniej wiedzy o kulturze, życiu codziennym i obyczajach w krajach Unii Europejskiej pt. „Europa da się lubić”. Siedem dwuosobowych zespołów zmierzyło się w sześciu różnorodnych konkurencjach, które wymagały nie tylko wiedzy, ale i wykazania się poczuciem humoru, erudycją oraz talentem literackim.

 

 

I konkurencja, która polegała na rozpoznaniu flag krajów unijnych, nie przysporzyła uczestnikom żadnych problemów. II zadanie nie było już takie łatwe i stanowiło nie lada wyzwanie dla naszych konkursowiczów. Sagrada Familia, Neuschwanstein, Syrenka z Kopenhagi, Parlament w Budapeszcie, Akropol, Notre Dame, Łuk Triumfalny …. na ekranie pojawiały się znane europejskie zabytki, obiekty, budynki, które trzeba było nazwać i określić w jakim państwie się znajdują. Kolejna konkurencja wymagała talentu literackiego – napisaniu lepieja, nawiązującego do wylosowanych przedmiotów lub krajów, które symbolizowały. Jury wysoko oceniało śmieszne, absurdalne, nietypowe rymy i skojarzenia.

Oto przykłady najciekawszych lepiej:

Lepiej jest udawać Greka,

bo tam kryzys na nas czeka.

Lepiej jest podziwiać ruiny,

niż niemieckie dziewczyny.

Lepszy Krecik na dobranoc,

bo Ci daje kopa na noc.

Lepiej jeść tu makarony,

niż mielone mojej żony.

Lepsza jest wenecka maska,

niż podana tu kiełbaska.

Po intensywnej pracy twórczej przyszła pora na wytchnienie i zadanie, które wymagało znajomości mapy. W następnym zadaniu uczestnicy rozpoznawali znane osoby i mieli je skojarzyć z: krajem, regionem, krainą, miastem i dziedziną, jaką się zajmowali. Ostatnia konkurencja polegała na podaniu nazw wyświetlonych: potraw, utworów muzycznych lub bohaterów i skojarzeniu z odpowiednim krajem, np. Don Kichot – Hiszpania, zorba Grecja, polonez-Polska.

Jury w składzie: p. Barbara Charkiewicz, p. Edyta Świeboda, Rafał Darasz (laureat ubiegłorocznej edycji konkursu) po podliczeniu głosów ogłosiło wyniki:

I miejsce – Wiktoria Wiśniewska i Jolanta Kowal

II miejsce – Kamil Tomaszewski i Janusz Krzaczkowski

III miejsce – Wiktoria Zarosa i Barbara Kowal

Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez europosłankę - panią Elżbietę Łukacijewską.

Po konkursie odbyła się debata na bardzo aktualny i wyzwalający dużo emocji temat, jakim jest sprawa uchodźców. Dyskusja była okazją do zabrania głosu, próbą znalezienia rozwiązania, możliwością przedstawienia swoich argumentów i racji.

Najaktywniejszy uczestnik debaty – Marek Jaszczur z IV TB otrzymał nagrodę ufundowaną przez panią kierownik.

DSC02691DSC02700DSC02704DSC02709DSC02710DSC02717DSC02714

 

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu