zlote technikum perspektywy 1 srebny medal ranking rzeszow technikum fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
  • Sukces ZSKU

nabor nowy

Youtube - ZSKU

Youtube - MdM

DSC 04507 listopada 2016 w internacie miał miejsce konkurs wiedzy o Podkarpaciu pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Konkursy internackie organizowane w naszym internacie (Quiz wiedzy o UE i turniej „Europa da się lubić”) dwukrotnie wspierała  pani Elżbieta  Łukacijewska – poseł do Parlamentu Europejskiego. Również tym razem mogliśmy liczyć na przychylność  i życzliwość europosłanki. Podczas wcześniejszych edycji uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą zarówno o strukturach Unii jak i państwach członkowskich. Tym razem pytania dotyczyły geografii, kultury, historii, tradycji i obyczajów Podkarpacia.  Konkurencje intrygowały swymi tytułami – były wśród nich „Rzeszowskie perełki”, „Podróże nie tylko po architekturze”, „Podkarpackie NAJ”. Niektóre pytania nie stanowiły problemu, ale były też takie, które były nie lada wyzwaniem. Okazało się, że część dotycząca znanych lub związanych z naszym regionem postaci była najtrudniejsza. W trakcie tej konkurencji wyszło na jaw, że dzisiejszym nastolatkom bajka „Chory kotek” i jej autor  Stanisław Jachowicz są zupełnie nieznane. Również Tomasz Stańko i Wojciech Kilar byli dla uczestników tajemniczymi postaciami. Natomiast zadanie polegające na rozpoznaniu rzeszowskich zabytków jak i współczesnych budynków zostało wykonane bezbłędnie. Także konkurencja polegająca na podaniu z czego słyną podkarpackie miasta, miasteczka czy wioski nie przysporzyła kłopotów.

 

Konkursowe zmagania mimo mocnej rywalizacji przebiegły w wesołej atmosferze i wywołały poruszenie wśród uczestników. Największe emocje towarzyszyły jednak nie trudnym konkurencjom, a odczytaniu wyniku i wręczeniu nagród. Te, w imieniu pani Elżbiety Łukacijewskiej wręczyła dyrektor biura - pani Karolina Chrząstek. Nagrody ufundował również Prezydent Miasta.


I miejsce w konkursie „Cudze chwalicie swego nie znacie” zajęli:

Dominik Borys i Hubert Florian

II miejsce

Barbara Madeja i Magdalena Olbrycht

III miejsce

Martyna Kawa i Dominka Wilgusz


Społeczność internatu, organizatorzy konkursu i wszyscy uczestnicy są bardzo wdzięczni za wsparcie inicjatywy i przekazanie atrakcyjnych nagród.

DSC 0429DSC 0440DSC 0441DSC 0443DSC 0450DSC 0456DSC 0459DSC 0465DSC 0467

DSC 0428

 

 

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu