zlote technikum perspektywy 1Perspektywy 2020 - srebrna odznaka Offic365 Web fb e dziennik YouTube

user_mobilelogo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem
 • Sukces ZSKU

Nabór 2020/2021

 • przedmioty punktowane j.polski, j.obcy matematyka, wos
 • PROPONOWANE przedmioty rozszerzone matematyka, fizyka/geografia
 • kontynuacja nauki j.obcego z gimnazjum (kontynuacja: j.angielski lub j.niemiecki, od postaw j.rosyjski, j.niemiecki lub j.angielski)

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU TECHNIK AUTOMATYK STEROWANIA RUCHEM KOLEJOWYM

Obraz

 

1. Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym  to dziedzina pracy odpowiedzialna za bezpieczeństwo podróżnych i przewożonych towarów. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwani przez pracodawców branży kolejowej, jak również firm zajmujące się automatyką kolejową i szerzej rozumianą – opartą na nowoczesnych systemach informatycznych i łączności światłowodowej oraz bezprzewodowej.

2. Informacje dodatkowe.

W ramach praktycznej nauki zawodu uczniowie często w praktycznych zajęciach na terenie kolejowych jednostek organizacyjnych, gdzie w realnych warunkach mogą sprawdzić swoją znajomość specyfiki zawodu. Ponadto przyszli pracownicy dla tego kierunku kształcenia chętnie oferują patronat, a dla niektórych uczniów fundują stypendia i dają gwarancje zatrudnienia.

 

3. Kwalifikacje uzyskane w wyniku kształcenia:

E-21. Montaż i eksploatacja urządzeń i systemów sterowania ruchem kolejowym.

 4. Sylwetka absolwenta.

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik automatyk sterowania ruchem kolejowym będzie przygotowany do wykonywania zadań:

 1. a) montować, diagnozować, remontować i utrzymywać w sprawności technicznej urządzenia sterowania ruchem kolejowym,
 2. b) montować i eksploatować urządzenia zabezpieczenia ruchu kolejowego na przejazdach kolejowych,
 3. c) montować i utrzymywać w sprawności technicznej urządzenia łączności przewodowej i bezprzewodowej,
 4. d) budować i eksploatować urządzeń sieci zasilającej systemy sterowania ruchem kolejowym,
 5. e) prowadzić dokumentację eksploatacyjną i techniczną urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

  5. Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym znajduje zatrudnienie w:

Liniach kolejowych w szczególności w działach związanych z automatyką, energetyką, firmach produkcyjnych wykorzystujących automatykę i sterowania produkcją, firmach produkcyjnych sprzęt elektroniczny, serwisach i zakładach produkujących maszyny i urządzenia elektryczne, firmach.

 

 1. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia

Pracownia sterowania ruchem kolejowym, wyposażoną w: stanowisko komputerowe dla nauczyciela podłączone do sieci lokalnej z dostępem do internetu, z drukarką i z projektorem multimedialnym, oprogramowanie symulacyjne do prowadzenia ruchu kolejowego, stanowiska składające się z urządzeń sterowania ruchem kolejowym, urządzeń łączności telefonicznej, radiotelefonicznej i dyspozytorskiej, informacji audiowizualnej i informacji sygnalizacyjnych, plansze poglądowe, czasopisma branżowe, filmy dydaktyczne.

Kształcenie praktyczne odbywa się w warunkach rzeczywistych na infrastrukturze kolejowej. 

 • Obraz
 • Obraz1
 • Obraz2

 

 

Kontakt

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

ul. mjr H. Sucharskiego 4

35-225 Rzeszów


sekretariat@zsku.rzeszow.pl 

logo epuap

facebooklogo bip

 

Telefony

sekretariat główny 17 748-12-00
sekretariat szkół młodzieżowych i wieczorowych 17 748-12-04
sekretariat szkół dla dorosłych, KKZ, kursy 17 748-12-06
 
internat 17 748-11-85
kierownik internatu 17 748-12-17
 
księgowość 17 748-12-11
księgowość - zakwaterowanie i żywienie 17 748-12-10
główny księgowy 17 748-12-12
fax: 17 748-19-33
 

Mapa dojazdu